Alfa Romeo Giulia

Już od zł 207 000
Modele
Benzyna - Diesel
150 - 280 KM / 110 - 206 kW
3,5 - 8,9 (l/100Km)
4
Euro6d-TEMP
Manulana i automatyczna skrzynia biegów

Szczegóły

Informacje o modelu

NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII MARKI ALFA ROMEO

Od chwili powstania marki Alfa Romeo wyróżniało ją wyjątkowe, oryginalne podejście do tworzenia samochodów stanowiących syntezę stylu i pasji. Połączenie legendarnego włoskiego wzornictwa, najnowocześniejszych technologii i śmiałego sportowego ducha, które wywołuje prawdziwe emocje. Czas otworzyć nowy rozdział w historii marki, w którym kierowca i jego odczucia są w centrum wszechświata.

 

Optymalne wymiary, komfortowe wnętrze, eksluzywne detale - połączone z dynamiką jazdy i niepowtarzalnym stylem. Alfa Romeo nazywa to „użytkowym pięknem”. Każdy szczegół to efekt przemyślanych rozwiązań mechanicznych. Atletyczne linie podkreślają sportowy charakter Giulii i poprawiają własności aerodynamiczne jej nadwozia. Choć w jej sylwetce nie ma nic kontrowersyjnego, każdy szczegół przyprawia prawdziwych entuzjastów o szybsze bicie serca. Dzięki unikalnemu stylowi przywraca do życia ducha Alfa Romeo i ma szansę od razu stać się klasykiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Wygląd zewnętrzny

RASOWA ALFA ROMEO

Nowa Giulia to efekt 106 lat poświęconych na tworzenie motoryzacyjnych dzieł sztuki. Jej nadwozie stanowi wspaniałe rozwinięcie legendarnego wzornictwa Alfa Romeo, zarówno w dziedzinie technologii, jak i stylu. Charakterystyczny trójkątny wlot powietrza („trilobo”) zwabi wszystkich entuzjastów marki. Kształt „V” i atletyczne linie to jasna zapowiedź drzemiącej pod maską mocy. Jej profil to moc w ruchu. Każde rozwiązanie charakteryzuje prostota, równowaga i harmonia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Wnętrze

WSZYSTKO Z MYŚLĄ O KIEROWCY

Kabinę nowej Giulii zaprojektowano w taki sposób, by kierowca docenił wszystkie jej ergonomiczne funkcje. Harmonijny interfejs zapewnia pełną kontrolę nad deską rozdzielczą, licznikiem, skrzynią biegów i kierownicą. Wszystkie elementy samochodu mają niepowtarzalny włoski styl, w którym forma, funkcja i piękno składają się na niepowtarzalne doświadczenie, odbierane wszystkimi zmysłami.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Technologia

EMOCJE DZIĘKI INNOWACJOM

Choć w nowej Giulii wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne zwiększające bezpieczeństwo i ułatwiające korzystanie z systemów informacyjno rozrywkowych, zrezygnowano ze zbędnych dodatków. Wszystkie przełączniki w kabinie są przejrzyste i intuicyjne. Dzięki temu kierowca może skupić całą uwagę na bezpiecznym prowadzeniu pojazdu. Trudno o lepszą symbiozę człowieka i maszyny – granica między pojazdem a kierowcą właściwie się zaciera.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO I EMOCJE W STANDARDZIE

Nowa Giulia to niepowtarzalne wrażenia z jazdy, a zarazem najwyższej klasy systemy bezpieczeństwa, dzięki którym kierowca i jego pasażer nie muszą się niczego obawiać. Wszystkie wersje Giulii są standardowo wyposażone w system ostrzegający przed najechaniem na pojazd znajdujący się przed innym pojazdem  (Forward Collision Warning) z autonomicznym hamulcem awaryjnym (AEB) i funkcją rozpoznawania pieszych, system ostrzegający przed opuszczeniem pasa ruchu (Lane Departure Warning) oraz tempomat z funkcją ograniczania prędkości. Uzupełnieniem tych funkcji może być system monitorowania martwego pola (BSM) z detektorem obiektów przecinających drogę cofania oraz kamera cofania z dynamicznymi liniami siatki.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz

Zespół napędowy

SILNIKI NAJNOWSZEJ GENERACJI W SERCU NOWEGO WYMIARU EMOCJI

Nowa Giulia jest dostępna z dwoma turbodoładowanymi, wykonanymi w całości z aluminium silnikami, które bezprecedensowo łączą doskonałe osiągi z oszczędnością. Klienci mają do wyboru dwulitrową jednostkę benzynową o mocy 200 KM z 8 biegową przekładnią automatyczną oraz silnik wysokoprężny 2.2 o mocy 150 lub 180 KM, wyposażone w 6 biegową przekładnię manualną lub 8 biegową przekładnię automatyczną. Turbosprężarka działa również przy mniejszych prędkościach, zwiększając moment obrotowy, dzięki czemu silnik reaguje bez opóźnienia (brak tzw. turbodziury).

 

NAPĘD NA TYLNĄ OŚ

Powrót do napędu na tylną oś połączonego z precyzyjnym i czułym układem kierowniczym to idealna synteza sportowego charakteru i wygody z myślą o czystej przyjemności z jazdy. „Cofniętą” kabinę pasażerską opartą bezpośrednio na kołach napędowych równoważy przesunięty ku przodowi aluminiowy silnik oraz karbonowy wał napędowy. Za sprawą optymalnego rozkładu mas na ramie cała moc generowana przez jednostkę przekazywana jest na drogę.

 

NOWE ZAWIESZENIE ALFA™ LINK

Giulia wyposażona jest w nowy, opatentowany układ zawieszenia Alfa™ Link. Dzięki dwuwahaczowemu zawieszeniu osi przedniej z półwirtualną osią napędową przednie koła są zawsze ustawione prostopadle do nawierzchni, nawet podczas szybkiego pokonywania zakrętów, co o 20% poprawia liniowość momentu obrotowego kierownicy i ogranicza podsterowność. 4,5 punktowe zawieszenie osi tylnej zapewnia najlepsze prowadzenie w tej klasie pojazdów (przyczepność boczna), oferując zarazem najwyższy komfort.

 

ALFA ™ DNA - NOWY WYMIAR EMOCJI

Alfa™ DNA wpływa na parametry silnika i dostosowuje sposób, w jaki samochód odpowiada na pedał gazu i hamulca oraz na ruch kierownicą, natomiast system Alfa™ Active Suspension (jeśli jest dostępny) reaguje na wybór konkretnego stylu jazdy. Dynamic zwiększa siłę hamowania i czułość układu kierowniczego, umożliwiając sportową jazdę na drodze. Natural to komfortowe ustawienie zawieszenia zapewniające idealną równowagę podczas codziennej jazdy. Advanced Efficiency zapewnia maksymalną wydajność i efektywność jazdy.

 

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA TO GWARANCJA WYJĄTKOWEJ WYDAJNOŚCI

Wał napędowy z włókna węglowego oraz wykonane z aluminium maska silnika, drzwi, jednostka napędowa, zawieszenie i zaciski hamulców: dzięki precyzji inżynierów w nowej Giulii uzyskano optymalny rozkład mas. W ten sposób zwiększono wydajność i poprawiono dynamikę jazdy, ograniczając zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla.

 

AERODYNAMIKA ZAPROJEKTOWANA PRZEZ WIATR

Nowa Giulia ma współczynnik Cd równy 0,25 dzięki ogromnej pracy włożonej w dopracowanie aerodynamiki oraz gruntownym testom w tunelu aerodynamicznym. Osłona podwozia i dyfuzor poprawiają przepływ powietrza pod samochodem, jak również właściwości aerodynamiczne tyłu, ograniczając turbulencje i zwiększając efektywność jazdy.

 

ADVANCED EFFICIENCY - EKSTREMALNIE EKOLOGICZNA

Giulia Advanced Efficiency (AE) jest najbardziej oszczędną wersją modelu Giulia, opracowaną pod kątem wyjątkowo niskich wartości zużycia paliwa i emisji CO2: odpowiednio 3,8 l/100 km i 99 g/km w cyklu mieszanym. Takie wyniki osiągnięto w przypadku silnika wysokoprężnego o pojemności 2,2 litra i mocy 180 KM oraz automatycznej skrzyni biegów. Ponadto zastosowano niskociśnieniowy zawór EGR, intercooler typu powietrze-woda, wtórny obieg chłodzenia oraz specjalnie dobrane przełożenia w skrzyni biegów. Dalsze ograniczenie emisji i zużycia paliwa w tej wersji uzyskano dzięki obniżeniu nadwozia (Cx: 0,23) oraz zastosowaniu opon ECO. 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego samochodu?
Zadzwoń już teraz
Konfiguruj
Skonfiguruj swój nowy samochód Alfa Romeo Giulia
Przetestuj
Nadal nie jesteś zdecydowany? Przetestuj!
Kup
Wybrałeś samochód? Kup już teraz lub poproś o ofertę.
Sfinansuj
Zapoznaj się z oferowanymi sposobami finansowania.

Wersje